Kategoriler
Denetimli Serbestlik Talebi Dilekçesi

Adli Kontrol Kaldırılması Talebi

Adli Kontrol Kaldırılması Talebi

ŞANLIURFA SULH CEZA HAKİMLİĞİNE

ŞÜPHELİ :

ADRES :

MÜDAFİİ :

ADRES :

İSNAT EDİLEN SUÇ : Tefecilik

ADLİ KONTROL

KARARININ

VERİLDİĞİ TARİH :22.11.2018

KONU : Adli Kontrol Kararının Kaldırılması İstemidir.

AÇIKLAMALAR :

1-) Müvekkilimiz 30.07.2018 tarih ve 2018/50 sorgu sayılı tutuklama müzekkeresi ile Tefecilik Yapmak Sucundan tutuklanmıştır. Soruşturmayı yürüten savcılık tarafında yapılan incelemeler sonucu müvekkile atfedilen isnadın bir iftira oldugu anlaşılmış olup müvekkil 22.11.2018 tarihinde adli kontrol şartıyla tahliye edilmiştir.

2-) Müvekkil haftada iki gün seklinde olan imza şartına yaklaşık 4 ay süre zarfında eksiksiz uymuştur. Müvekkil hem çiftçilik hem de hayvancılık işiyle meşgul olup haftada iki gün imza şartı müvekkilin yaşamını idame etmesine engel olmaktadır. Kaldıki müvekkilin köyde yaşıyor olması ve haftanın iki günün de hayvanlarını ve tarlasını bırakıp imza şartını yerine getirmesi için merkeze gelmekte olup aynı zamanda ekonomi anlamında DA zor durumda bırakmıştır. . Adli kontrol şartı tedbir mahiyetini yitirmiş olup nerdeyse hiçbir iş yapamaz hale getirmiştir.

3-) Açıkladığımız nedenlerle müvekkilimiz yönündeki adli kontrol kararı gereksiz hale gelmiştir ve kararın kaldırılmaması durumunda karardan beklenen yarardan çok daha büyük mağduriyet ortaya çıkacaktır. Müvekkil ailesine bakmakla yükümlü olduğundan ve sabit adres sahibi müvekkilimiz hakkında verilmiş olan adli kontrol kararının kaldırılmasına karar verilmesini mahkemenizden talep etme zorunluluğu doğmuştur.

HUKUKİ NEDENLER: 5271 S. K. m. 109, 110, 111; 5237 S. K. m. 86 ve ilgili mevzuat.

SONUÇ VE İSTEM : Yukarıda açıkladığımız nedenlerle, müvekkilimiz hakkında verilmiş olan adli kontrol kararının kaldırılmasına veya imza şartını ayda bir imza şekline alınmasını ya da farklı bir adli kontrolün uygulanmasına karar verilmesini Mahkemenizden talep ederiz.

Şüpheli Müdafii

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.