Kategoriler
Dilekçe Örnekleri

İnfaz Erteleme Dilekçesi

İnfaz Erteleme Dilekçesi

ŞANLIURFA CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞINA

İNFAZIN ERTELENMESİNİ

İSTEYEN SANIK: A*** Ç*** (TC:****)

ADRESİ: Y*** Mah. Y*** Sok. NO:*** İç Kapı NO:A Eyyübiye/Şanlıurfa

SUÇ: 5607 Sayılı Kanuna Muhalefet

KONU: Ceza infazının ertelenmesi istemimize ilişkindir.

AÇIKLAMALAR:

  1. Hakkımda 5607 sayılı kanuna muhalefetten kaçak sigara bulundurmam nedeniyle 2 yıl 6 ay  hapis ve 5 gün adli para cezası aldım. Ankara 8 Asliye  Ceza Mahkemesi’nin 07.11.2017  tarih 2017/*** E.   2017/***  K. sayılı kararı 27.06.2019 tarihinde istinaf mahkemesince de kesinleşmiştir.(EK-1)
  2. İstinaf  mahkemesince de onanan karar Hastalık nedeniyle infazın ERTELENMESİ Dilekçesi27/06/2019  tarihinde kesinleşmiştir. Bu nedenle, hakkımdaki ceza infaz safhasına gelmiştir.16/09/2019 tarihinde tarafıma çağrı kağıdı gönderilmiş olup iş bu çağrıya cevap olarak süresinde iş bu dilekçemi siz sayın savcılık makamına durumumu arz ediyorum.
  3. Ben evliyim ve ailenin geçimini çalışarak sağlamaktayım. Eşim ev hanımı olup 35 haftalık gebeliği söz konusu olup ceninin sağlık durumu da iyi olmadığından sürekli tetkiklerle durumu takip edilmektedir. Şöyle ki ceninin durumunun daha da kötüye gitmesi durumunda annenin durumunun da tehlikeye sokacağı doktorlar tarafından tarafıma belirtilmiştir. Raporun aslını ekte sunuyorum.(EK-2)
  4. Aileyi şuan maddi ve sağlık açısından ayakta tutan ben olduğumdan cezanın  infazının başlaması durumunda aile de çöküntüye neden olacağı aşikardır. Bu nedenle siz sayın savcılık makamından cezamın bu aşamada 6 ay ertelenmesi için iş bu dilekçeyi yazma zorunluluğu hasıl olmuştur.
  5. Eşimin doğumu ve sağlık durumundan sonra ben bizzat gelip teslim olacağım, yüce adaletinize sığınıyorum.

HUKUKİ NEDENLER                   : 5275 S. K. m. 4, 5, 17.

İSTEM VE SONUÇ                         : Yukarıda açıklanan nedenlerle 6 ay ceza infazının ertelenmesine karar verilmesini saygıyla arz ve talep ederiz. 19.09.2019

Sanık A*** Ç***

EKLER:

  • Müvekkilimiz hakkında verilen ceza ve Fişi
  • Eşinin Gebe Olduğuna İlişkin Uzman Dr. Onaylı Sağlık Raporu
  • Ankara 8 Asliye Ceza Mahkemesi Gerekçeli Kararı
  • Çağrı Kağıdı Sureti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir