Kategoriler
Suç Duyurusu Dilekçesi

Mala Zarar Verme Suç Duyurusu Dilekçesi

Mala Zarar Verme Suç Duyurusu Dilekçesi

ANKARA CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI’NA

ŞİKAYETÇİ              :

VEKİLİ                                 :

ŞÜPHELİLER                      :

SUÇ                           :Mala zarar verme suçu

SUÇ TARİHİ            :../../…….

KONU                                   :Şüphelilerin eylemine uyan TCK’nın ilgili maddeleri gereğince cezalandırılması talebimizi içeren dilekçemizdir.

AÇIKLAMALAR     :

1-Şüpheliler; 02.03.2021 tarihinde, müvekkilimin araç kiralama şirketiyle …………….. plakalı ………….. marka …………. model araç için araç kiralama sözleşmesi imzalamıştır.(Ek-1)

2-Şüpheliler, aracı teslim aldıktan sonra 04.03.2021 günü sabaha doğru saat 4-5 civarı  yukarıda bahsettiğim araçla ………………………………………………….. adresinde kaza yapmışlar ve aracı olay yerinde bırakıp kaçmışlardır. Kaza yapılan aracın fotoğrafları ekte mevcuttur.(Ek-

3-Şüpheliler olay yerinden kaçtıkları için onlar adına tutanak tutulamamış ancak çarptıkları araç için ……………………………………. 2021-6185 nolu tutanak tutulmuştur. Bu tutanağın tarafınıza istenip incelenmesini talep ederim.

4-Şüpheliler kaçtığı için müvekkilim uğramış olduğu zararı tazmin edememiş ve işbu şikayet dilekçesini tarafınıza verme zarureti doğmuştur.

HUKUKİ NEDENLER ve DELİLLER      : Zarar verilen aracın fotoğrafları,tanık beyanları,T.C.K,CMUK ve ilgili yasal düzenlemeler.

NETİCE VE TALEP             :Yukarıda açıklanan ve hazırlık soruşturması esnasında resen tesbit olunacak nedenlerle; şüphelilerinin T.C.K’nın ilgili maddeleri uyarınca cezalandırılmasını ve ayrıca müvekkilimin uğradığı maddi zararın karşılanmasını saygı ile vekaleten arz ve talep ederiz. 22.03.2021

                                                                                                         ŞİKAYET  EDEN

 VEKİLİ

 

Ek-1: Araç Kiralama Sözleşmesi

Ek-2: Zarar Verilen Araca Ait Fotoğraflar

Ek-3: …………… İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.