Kategoriler
İtiraz Dilekçesi

Maske Cezası İtiraz Dilekçesi Örneği

Maske Cezası İtiraz Dilekçesi Örneği

…NÖBETÇİ SULH CEZA MAHKEMESİ HAKİMLİĞİ’NE

İTİRAZ EDEN :

İDARİ PARA CEZASI TUTARI : 900 (Dokuz Yüz) TL

İTİRAZ KONUSU : Maske takmama rağmen yazılan idari para cezasına

itirazımdır.

AÇIKLAMALAR :

  1. Bakanlık tarafından yayınlanan genelge ile maskesiz sokağa çıkma yasağı gerekçesi olarak İl Özel İdaresi Kanunu ile Umumi Hıfzıssıhha kanunu gösterilmektedir. İl İdaresi Kanunu açık şekilde valilere bazı konularda karar verme ile tedbir alma yetkisi taşımış ise de bu kanuna dayalı olarak haksız yere maskesiz sokağa çıkma yasağı verilmiştir. Hakkımda verilen 900 (Dokuz Yüz) TL idari para cezası kararına itiraz ediyorum.
  2. …/…/… tarihinde adıma maskesiz sokağa çıkma nedeniyle 900 TL idari para cezası yazılmıştır. Ben işim gereği sürekli sokağa çıkarken ve araba kullanırken maske takma kuralına uyan biri olmama rağmen benim adına yazılmış bu idari para cezası haksız yere yazılmış olup bu idari para cezasının iptal edilmesi gerekmektedir. Ben araba kullanırken polis tarafından durdurulup yüzümde maske olmasına maske takmama gerekçesi ile bana idari para cezası verilmiştir.
  3. YARGITAY 19. CEZA DAİRESİ 2020/4354 E. 2020/14250 K. numaralı kolluk Covid-19 nedeniyle maske takmayanlara ceza yazamaz kolluk sadece tutanak tutabilir. Bu nedenle Umumi Hıfzıssıhha Kanunu M.282’ye göre kesilen idari para cezasının iptali gerekir.

Tüm bu bilgiler ışığında adıma yazılmış olan idari para cezasının iptal edilmesini talep ediyorum. …/…/…

EKLER : 1- İdari para cezası kararı

2- Kimlik fotokopisi

İTİRAZ EDEN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir