Kategoriler
Suç Duyurusu Dilekçesi

Tehdit Suç Duyurusu Dilekçe Örneği

Tehdit Suç Duyurusu Dilekçe Örneği

………………………………..CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞINA

MÜŞTEKİ :

ŞÜPHELİLER : 1-

2-

SUÇ : TEHDİT

SUÇ TARİHİ :

AÇIKLAMALAR :

Bu şahısların tehditleri sebebi ile aile huzurum kalmamış psikolojim bozulmuştur. Şüphelilerin hakaret, küfür ve tehditleri neticesi büyük korku ve panik içindeyim. Aynı zamanda benimle kalan yakınlarıma bir kötülük yapmalarından korkuyorum. Bu nedenlerle şüpheli hakkında soruşturma açılmasını ve can güvenliğimin sağlanması için bu şikayetin yapılması zorunlu olmuştur.

Yukarıda izah ettiğim nedenlerle de görüleceği üzere isimlerini belirttiğim şüphelilerin eylemi suç teşkil ettiğinden gerekli soruşturmanın yapılması amacıyla Savcılığınıza müracaat zorunluluğu doğmuştur.

Şüphelilerin kusurlu olduğunun tespiti durumunda şüpheliler veyahut Sayın Savcılık makamının resen şüpheli olduğuna kanaat getirdiği kişiler için gerekli soruşturmanın yapılarak suçlular hakkında ceza davası açılmasını saygılarımla talep ederim.

HUKUKİ NEDENLER : TCK md.106 ve ilgili mevzuat hükümleri.

DELİLLER : Tanık beyanları, Telefon görüşmeleri ve her türlü yasal delil.

SONUÇ VE İSTEM : Yukarıda izah olunan nedenlerle, gerekli soruşturmanın yapılarak suç işleyen şüphelilerin tespiti ile haklarında ceza davası açılması için gereğinin yapılmasını saygılarım ile talep ederim.

MÜŞTEKİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.