Kategoriler
Şikayet Dilekçesi

Tehdit ve Hakaret Şikayet Dilekçesi

Tehdit ve Hakaret Şikayet Dilekçesi

CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI’NA KOZAN

MÜŞTEKİ : Adil Haksever (T.C. Kimlik No: 11111111111 )

VEKİLİ : Av. X Y

Adres :

ŞÜPHELİ :Celal Yuzoğlu (TC. Kimlik No: 2222222222 )

Adres :

SUÇ :Tehdit ve Hakaret ve resen belirlenecek diğer suçlar

SUÇ TARİHİ :16/02/2021

AÇIKLAMALAR:

1- Müvekkilim Av. Adil Haksever Adana Barosuna kayıtlı avukattır. Av. Ayşe Özgür yanında SGK kayıtlı olarak çalışmaktadır. Av. Ayşe özgür Uma Ticaret A.Ş. vekildir. Av. Adil Haksever yetki belgesine dayalı olarak Uma Ticaret A.Ş.’nin Kozan İş Mahkemesindeki davasını takip etmektedir. Olay günü Av. Ayşe Özgür’ün başka duruşmada olması ve telefonla durumunu bildirmesi üzerine Kozan İş Mahkemesi duruşma salonunun önüne geldiğinde daha önce Av. Ayşe Özgür’ün müvekkili Uma Ticaret A.Ş.de çalışan ve iş akdi haklı nedenle fesih edilmiş olan Celal Yavuzoğlu kendisinin üzerine doğru gelerek hakaret etmeye başlamıştır. Müvekkilim Av. Adil Haksever öncelikle cevap vermemiş ve derhal Av. Ayşe Özgür’ü arayarak durumu bildirmiştir. Av. Ayşe de o esnada duruşma salonun önüne gelmiştir.

Bu aşamada Celal Yavuzoğlu müvekkilime sinirli bir şekilde kafasını sallayarak yüksek sesle “ adi herif şerefsiz demiş ve seni geberteceğim” demiştir. Güvenlik görevlilerinin gelmesi üzerine Celal Yavuzoğlu güçlükle uzaklaştırmıştır.

2- Şüpheli, müvekkilime karşı tehdit ve hakaret suçunu işlemiş, müvekkilimin kamu görevini gerçekleştirmesine engel olmuştur. Müvekkilim şüpheliden şikayetçidir.

DELİLLER:

Tanık, her tür delil.

HUKUKİ NEDENLER:

TCK. md. 106, 125 ve ilgili mevzuat.

SONUÇ VE İSTEM:

Yukarıda izah edilen nedenlerden dolayı şikayet edilen Celal Yavuzoğlu hakkında soruşturma yapılarak cezalandırılması için kamu davası açılmasına karar verilmesini saygılarımla talep ederim.

16/03/2021

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.