Kategoriler
Fatura İtiraz Dilekçesi

Yüksek Gelen Telefon Faturasının Düzeltilmesi Dilekçesi

Telefon Faturasının Yüksek Gelmesi

Birçok kişi bu sorunu yaşıyor ve aklındaki tek soru telefon faturam fazla geldi ne yapmalıyım? oluyor. Aşağıda sizler için örnek bir yüksek gelen faturaya itiraz dilekçesi örneği paylaşıyoruz. Siz de bu dilekçeyi kendinize uygun şekilde düzenleyerek yüksek gelen faturaya itiraz edebilirsiniz.

Telefon faturam yüksek geldi nereye şikayet edebilirim?

İletişim hizmeti sunan kurumların bağlı bulunduğu bir üst kurum vardır, örneğin Vodafone, Turk Telekom ve Turkcell gibi markalar Ulaştırma Bakanlığına bağlıdır. Ancak firmalar faturalandırma yaparken tüm rakamları dayanaklı hale getirir, haliyle üst kuruma şikayet edilmesi bir sonuç doğurmaz.

Bu yüzden yapılması gereken bizzat ilgili kuruma başvurmaktır. Yani kullandığınız hat Vodafone, Turk Telekom veya Turkcell ise doğrudan bu kurumlara yüksek fatura itiraz dilekçesi sunmanız daha doğru olur.

Yüksek Gelen Telefon Faturasına Karşı Dilekçe

VODAFONE İLETİŞİM HİZMETLERİ A.Ş. GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

İSTANBUL

 

TALEPTE BULUNAN

HAT SAHİBİ :

GSM NO :

TALEP KONUSU : Fatura Tutarındaki Yanlışlığın Düzeltilmesi Talebidir.

AÇIKLAMALAR :

Adıma kayıtlı ……. numaralı telefon hattını okuma yazması olmayan kardeşim aile bireyleri ile iletişim kurmak amacıyla benim adıma kurumunuzdan hizmet almaktadır. Bu hattı yaklaşık 5 yıldır faturasız olarak belli aralıklarla lira yüklemek kaydıyla okuma yazma bilmeyen kardeşim, aile bireyleri ile iletişim kurmak amacıyla benim adıma kullanmaktadır.

Lira yüklenerek kullanılan bu hat yine okuma yazması olmayan kardeşimin sözde onay mesajı ile faturalı hatta geçmiştir.28/11/2020 fatura kesim tarihinde gelen fatura 447 TL olarak faturalandırılmıştır. Bu faturalandırma işlemi lira yüklemek maksadıyla gidilen bayinden haricen öğrenilmiştir. Buna ilişkin olarak çağrı merkezi ile yaptığımız görüşmelerde hattın faturalıya onay mesajı ile geçildiğini internet paketinin aşılması nedeniyle böyle bir faturanın geldiğini ve bu nedenle herhangi bir düzeltme işlemi yapamayacaklarını belirtmişlerdir. Lira yüklenerek kullanılan iş bu hattın faturalıya geçiş kısmı bile muallak iken gelen fatura tutarının astronomik olması, maddi durumumuzun bunu ödeyecek güçte olmaması sebebiyle fatura ödeme tarihi geçmesine rağmen fatura tutarı ödenememiştir.

 

SONUÇ VE İSTEM :

Yukarıda açıkladığım nedenlerle 28/11/2020 tarihinde, numaralı sözde hatlı telefon aboneliğim nedeniyle tarafıma yansıtılan fatura tutarındaki yanlışlığın düzeltilmesini telefon hattımın kullanıma açılması için gereğinin yapılmasını saygılarımla arz ve talep ederim. 28/11/2020

İsim soyisim

“Yüksek Gelen Telefon Faturasının Düzeltilmesi Dilekçesi” için 10 yanıt

Türktelekom’dan 19 TL ye tarife tanımlafım bana gelen fatura 169 TL bir öğrenci çalışıp okul harçlığımı yapsın faturamı ödesin ben onların kendi vicdanına bırakıyorum

Hiç boşuna uğraşmayın tezgah kurulmuş itirazın hiçbir anlamı yok kimse yüzüne bile bakmıyor ne BTK ne tüketici mahkemesi. aramadığım halde yurt dışı görüşme yaptığım gerekçesi ile 700 tl fatura geldi çok uğraştım sonuç alamadım.
Vodafone kötü bir oparatördür.

21 Haziran 2021 günü 1 yıllık sözleşme süresi bitecek olan 505 ******* nolu GSM telefonumu 16.6.2021 günü Tūrk Telekoma taşıdım.benden 22 mayis_21 Haziran 2021 dõnemine ait 33 TL civarında bir aylık borç alınması gerekmektedir.fakat 28 Haziran 21 tarihli mesajda 97.9 TL borcum olduğu bildirilmektedir.benim en fazla 33 TL borcum olması gerekir,97.9 TL lik borca itiraz ediyor,dūzeltilmesini talep ediyorum.Mustafa Albayrak

3senedir Türktelekom fatura hat kullanıyorum…10 günlük faturama baktım 480 TL bir fatura çıkmış arıyorum müşteri hizmetlerini yurt dışına arama yapmışsınız diyor arama yapsam telefon arama rehberinde de gözükür arama yapmadığım halde bana sistemde arama gözüküyor…
İtiraz için nereye başvurmam lazım
Yardımcı olursanız sevinirim
Teşekkürler…

Türksel vodafon türk telekom gibi kurumlara devlet kanun yaparken vatandaşı düşunmüyor bu kurumlar, bir vatandaşla aylik bir anlaşma yapıyorsa bu anlaşmanın dışına çıkmaması gerekir mesela aylik 70 tl anlaşma yapuyorsun birde bakmışsın telsiz parasi yetmiyor size esemes geldi, siz niye ret yazmadınız yok efendim Avrupa arama gibi , size mesaj geldi siz tamam dedeniz gibi akil almaz yöntemlerle insanlari dolandıriyorlar 30 tl veya 60 tl gibi insanlari zor durumda bırakılıyor insanlar mecbur ödeme yapmak zorunda kalıyor. Buna derhal düzenleme yapılması gerekir düşunü 85 milyonun 20 milyonunu bu şekilde dolandırıldigini akil almaz şekilde şekilde ceplerini dolduruyorlar ilgili kim kardeşim 120 arıyorsun ilgilenmiyor dilekce yazıyorsun kimse bakmıyor bu nebicim düzen.

Paket yaptım 79.90 a aylık 40 GB internet var şimdi fatura 200 TL geldi müşteri hizmetlerini aradım niye 200 TL geldi diye bana dedikleri internet kullanımını aşmışsınız bende dedim ben 40 GB aştıysam niye İnternete erişimimi durdurmadiniz ben nerden biliyim kapanmadigi sürece girerim internete çünkü 40 GB dolunca Türk Telekom kapatır biliyorum,yani resmen dolandiriliyoruz,ulan 40 yıl Avrupada kaldım ama gavur 1 kuruş hakkımı yemedi 5 yıldır Türkiyedeyim önüne gelen soyup sopana çevirdi bizi lanet olsun böyle soygun düzenine, bu soygunu yapanlar mezarda bunun hesabını nasıl verecekler?

SUPERONLINE abonesiyim. İnternetten baktım taahhüdüm 14.02.2022 tarihinde bitiyor. Ben de aboneyi kapattım. 773 TL cayma bedeli faturası geldi. Bunlar soyguncu

Van genel müdürlüru siz bizlen halkla dagami geciyorsunuz. Derdimizi kime anlatak tevonlari insanların öztune kaptmaya bakınız varmı bu halkın sırtında zengin oldunuz bari dalga geçmeyin sınırsız tariveye geçtim ilk ayı ilk ayı 194 ödedim ikici ayı 520 geldi itras Eyip hemen tarifeden çıktım 520 porcum oldu neyse kabul etim ikigun geçti bukes 1500 geldi aradım ya. Suratıma kapatilar yada tamam sildik yanlışlık ola bilir dediler siliyoruz ardında 1 milyar daha geldi aynı teveciler gibi utanmadan da yaln konuşuyorlar genel müdürlüru gureve davet ediyoruz ya yapın gerekeni yada halkın ekmeyilen hasyetiylen oynamayın bak size ulaşmak zor zengindiz karnınız tok. Ayda 50 miyar alnlarsinz hala guzunuz yetim hakinda yeter yetr Allah’ın bile haşa zapri tkeni bak uvacik bir mikrov dünyaya sardı dediler mikrovtandir dediler çocuklar inizdan kaçın kamyon kamyon cezetler çekildi ama bizim gibi böslumanlar deki yarabim senden geldi bu zulme hayrete yetim haki yiyenler şuydu durun vallahi da sizi halak ederim hala insanlar anlamı ya Allah’hı bu kes taş yağdırır zalimlerin öztune vakirin sahibi olanda Allah’hı tin benim sahibim Allah’hı tır beni gasp ediyorsunuz harac alıyorsunuz Allah katında suçtur borcum 2ay 520 dediler deyilse tamam dedim ama 20 bana ayit deyil sesimizi kim duyacak genel müdürlüru sen söyle vodavonun Allah belasını versin yeter aylem ben 20 yeldir kınıyoruz hakimiz Allah’hı adaletine bırakim harap olsun uutasaniz halkla dalga geçip yüzümuze katamasiniz utanmaniz varsa burcumu bana ayit olmayan borcu silin yada temasa geçin insansanız yuh size

Oğlum benden habersiz pubg mobile uc hilesi yapmaya çalışmış ve faturam 777 TL gelmiş l faturamın düzeltilmesini ve iptalini istiyorum ve rica ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.